W tym roku Dzień Dziecka odbędzie się… w maju!

Czy to nie pomyłka? Może to żart, ale Prima Aprilis już było. Chociaż teraz nic nie jest pewne… Pewne są tylko koncerty, pokazy, występy i inne atrakcje, dla wszystkich dzieci, tych mniejszych i tych większych.

Mówiąc już zupełnie serio – coroczny chojnicki Wielki Dzień Dziecka rzeczywiście odbędzie się w maju. Konkretnie w środę, 30 maja. Skąd taka nieoczekiwana zmiana? 1 czerwca wypada w piątek, dzień po Bożym Ciele. Prawdopodobnie wielu z Was już robi plany na ten długi weekend. Wyjazdy, wycieczki, spotkania z rodziną. Tymczasem my, jako organizatorzy Wielkiego Dnia Dziecka, od początku wychodziliśmy z założenia, że to wszystko jest dla Was. Bez obecności Waszej, a przede wszystkim Waszych pociech, taka impreza traci sens. Dlatego podjęliśmy decyzję o przesunięciu jej na wcześniejszy termin. Po prostu bardzo zależy nam na Waszym uczestnictwie. I tym bardziej jesteśmy Wam za nie wdzięczni. Każda kolejna edycja tego wydarzenia przerasta poprzednią frekwencją i rozmachem. Z pewnością podobnie będzie w przypadku nadchodzącej, już czwartej. Ale w tym miejscu musimy się Wam do czegoś przyznać. Skala ostatniego Wielkiego Dnia Dziecka była tak wielka, zjawiliście się wtedy tak tłumnie, że długo zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, żeby następny okazał się jeszcze lepszy. Odpowiedź okazała się prosta – możemy przecież poprosić o wsparcie. Razem na pewno damy radę!

I właśnie z tą prośbą zwracamy się teraz do Was – do przedsiębiorców, do organizacji pozarządowych, do placówek oświatowych, do instytucji kultury, do wszystkich mieszkańców Chojnic, i nie tylko Chojnic. Wszystkie ręce na pokład! Razem zróbmy coś dla najlepszej wspólnej sprawy, jaka może być. Dla naszych Dzieci. Brzmi górnolotnie, może wręcz pompatycznie, ale taka jest prawda. Dzieci są naszą przyszłością. Zaraźmy je naszymi pasjami, pokażmy, jak fajnie można spędzać wolny czas, ile ciekawego jest do odkrycia na tym świecie. Albo po prostu pozwólmy im się beztrosko bawić.

Stary Rynek to zwyczajowe chojnickie miejsce spotkań. Tego dnia chcemy zamienić go w jeden wielki, tętniący życiem targ, a w zasadzie targi – Targi Zajęć Dodatkowych. Mamy już swoje pomysły i czekamy na Wasze. Chcecie pokazać maluchom, jak się gra na gitarze? Świetnie! Przeprowadzić efektowne eksperymenty, które udowodnią im, że chemia to nie jest tylko nudny przedmiot szkolny? Super! Postawić tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych samochodzików, by dzieciaki mogły się przez chwilę poczuć jak Robert Kubica? Pewnie, że tak! Każda inicjatywa ma wartość, bez znaczenia, czy zrealizuje ją wielka firma, czy osoba prywatna. To będzie coś od Chojniczan dla Chojniczan. Połączmy swoje siły dla dzieci, niech ich energia i radość zdominuje całe miasto. Oczywiście nie zabraknie również znanych i lubianych atrakcji, sprawdzonych w poprzednich latach. Zagwarantowaliśmy Wam to już na samym początku, w końcu na tym właśnie polega Wielki Dzień Dziecka. Koncerty, występy sceniczne czy pokaz mody dziecięcej to już stałe punkty tego dnia. Będą i tym razem, już się tym zajęliśmy. Ale jest jeszcze parę rzeczy, którymi możemy zająć się wspólnie.

Wierzymy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, każdy z nas wyniesie z Wielkiego Dnia Dziecka o wiele więcej, niż tylko balonik i porcję waty cukrowej. Choć ich również na pewno sobie nie odmówimy 😉

DSC00112

Organizatorzy:
logo_junio_2x
promocja chojnic_logo

Podobne wpisy